Kā uztaisīt mājas lapas serveri uz sava personīgā datora?

Lietotāja Ivarino attēls
Patīk darīt to, kas pašam patīk.

Pamācības pirmais solis:

Diezgan bieži internetā tiek uzdots jautājums - kā uztaisīt mājaslapu? Pamācības ir, bet nav paskaidrots kā savu uztaisīto mājaslapu palaist internetā bez hostinga pakalpojumiem, tātad viss, kas būs šajā pamācībā būs bezmaksas. 

Pirmais solis, lai izveidotu savu bezmaksas mājaslapas serveri ir jānolādē servera aplikācija no http://www.wampserver.com/en/ un tā jāatver. 

 

P.S. Ja nezini, kuru no versijām lādēt, tad lielākotiess datoram ir 32 bitu sistēma, tāpēc labāk lejupielādēt Wampserver (32bits & PHP 5.3) 2.2E. Tāpat arī jānolādē  Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package x86 or x64, bet tur instalācija ir pa visam vienkārša (Next, Next, Next) 

Pamācības otrais solis:

Arī Wamp instalācija sastāv no Next, Next, Next. Kad tiks jautāts par to, kuru pārlūkprogrammu uzskatīt par galveno, spied Yes.

Pamācības trešais solis:

Pēc instalācijas tiks jautāts par servera iestatījumiem, SMTP paliek tāds pats - localhost un Email varat rakstīt savu, vai atstāt to pašu (nav obligāts).

Pamācības ceturtais solis:

Tagad jāspiež Finish, bet ņemiet vērā, ja lietojat Skype, tad tas var traucēt palaisties Mysql, tāpēc uz to brīdi Skype ir jāizslēdz, kad Wamp serveris palaižas, tad atkal var ieslēgt.

Pamācības piektais solis:

Tālāk tajā vietā, kur ir pulkstenis un citi iestatījumi jāparādās zaļai Wamp ikonai. Uz ikonas jāspiež peles kresais taustiņš un jāizvēlas Put Online. Ja viss noritēja veiksmīgi, tad Wamp servera ikona paliks zaļa. 

Pamācības sestais solis:

Lai pārbaudītu vai serveris strādā, dodamies http://localhost un ja parādās attēlā redzamā sākumlapa, tad ziniet, ka viss strādā. 

Spiežam uz phpmyadmin, lai nokļūtu datubāžu "centrā". Lai izveidotu datubāzi, kas būs obligāta jebkuram CMS vai jebkurai citai cienīgai mājaslapai, spiežam uz Databases un tad ierakstam laukā datubāzes vārdu (brīva izvēle, nedrīkst saturēt mīkstinājum un garumzīmes), spiežam Create.

Pamācības septītais solis:

Lai pievienotu savas mājaslapas failus dodamies uz attiecīgi (ja nav izvēlēts cits disks) C:\wamp\www, un tur kopējam visus failus, kas vajadzīgi tavai mājaslapai. Tas arī principā viss, kas jāzin, lai izveidotu bezmaksas mājaslapas serveri uz sava personīgā datora.

Komentāri

Lietotāja listis attēls
Jauki, tikai aizmirsi pateikt, ka tavu mājas lapu varēs aplūkot tikai tu viens pats :D
Lietotāja Ivarino attēls
Te nu gan tu kļūdies, mājaslapu varēs apskatīties jebkurš, kurš adreses logā ievada tavu IP adresi. Pirms tam, gan jāpieļauj Firewall izņēmumus.
Lietotāja s*n*i*a attēls
man majs lapu vajag lai palaistu informaciju ka 11 gados gaidu jau treso bernu
Lietotāja Marisxxx attēls
Paldies, man tiesam nodereja.
Lietotāja igors.kolesnikovs@gmail.com attēls
Tev deretu atjauninat informaciju screen shotos! WampServer lapa ir izmainas. Jeb ari es kko nesekoju lidz.. Ka ari jau ir 2017!

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks