Kā elektroniski deklarēt (reģistrēt) savu dzīvesvietu?

Lietotāja e-iespejas attēls
https://twitter.com/epakalpojumi

Pamācības pirmais solis:

Mūsdienās cilvēki arvien biežāk maina savu dzīvesvietu, cits pārceļas no vienas pilsētas daļas uz otru, cits no vienas pilsētas uz otru. Bet vai Tu zināji, ka Latvijā ir likums, kas nosaka, ka Tev ir pienākums mēneša laikā, kopš Tu pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, deklarēt savu dzīvesvietu? Dzīvesvietas deklarāciju Latvijā regulē Dzīvesvietas deklarēšanas likums.

 

Deklarēt dzīvesvietu var:

  1. klātienē tās pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, kurā atrodas jaunā dzīvesvieta (maksas, šobrīd EUR 4.27 EUR);
  2. elektroniski portālā www.latvija.lv (bez maksas).

 

Pamācības otrais solis:

Dzīvesvietas deklarēšana www.latvija.lv – 5 minūtēs un bez maksas

Portālā www.latvija.lv e-pakalpojumā „Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana” jānorāda persona, kurai vēlies deklarēt dzīvesvietu un tiesisko pamatu. Elektroniski var deklarēt savu, sava nepilngadīgā bērna, aizbildnībā vai aizgādnībā esošas personas dzīvesvietu Latvijā.

 

Deklarējamās adreses norādīšana

Nākamais solis ir deklarējamās adreses norādīšana. Deklarācijā ir iespējams norādīt tikai adreses, kas ir iekļautas Valsts adrešu reģistrā

Kad adrese Valsts adrešu reģistrā ir atrasta, tad jāklikšķina uz tās virsū. Ja esi norādījis adresi Rīgā, tad izvēlies priekšpilsētu vai rajonu. Sava izvēle jāapstiprina.

 

Tev ir iespēja uzreiz norādīt un pievienot arī papildu adreses

Piemēram, ja vasarā Tu plāno ilgāk kā mēnesi dzīvot citā vietā. Izmanto meklēšanu, lai pievienotu papildu adresi,  tikai šoreiz Tev parādīsies papildlauks, kurā var norādīt laika periodu, kad Tu papildu adresē uzturēsies. Papildu adreses var veidot uzreiz vairākas.

 

Kad esi sarakstījis visas adreses, spied pogu  „Turpināt”, pēc kuras nospiešanas tiek attēlots dokuments ar sagatavoto deklarāciju.

Pārbaudi deklarācijā iekļauto datu pareizību! Pēc e-pakalpojuma pabeigšanas Tavs iesniegtais dokuments vairs elektroniski nebūs pieejams.

 

Pēc pogas „Turpināt” nospiešanas, ievadītie dati tiek nosūtīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei un ziņas tiek automātiski aktualizētas Iedzīvotāju reģistrā.

Pamācības trešais solis:

Savas deklarētās dzīvesvietas pārbaude elektroniski

Ja vēlies pārliecināties par savu deklarēto dzīvesvietu, tad izvēlies e-pakalpojumu „Mani dati Iedzīvotāju reģistrā”;

Pamācības ceturtais solis:

Dzīvesvietas reģistrēšana ārvalstīs

Par to kā reģistrēt dzīvesvietu ārvalstīs vari lasīt aprakstā „Kā reģistrēt dzīvesvietu ārpus Latvijas?

Pamācības piektais solis:

Brīdinājumi un sodi

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikto, par dzīvesvietas nedeklarēšanu (186.panta otrā daļa) personai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 350 eiro, savukārt par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu dzīvesvietas deklarēšanas iestādēm, deklarējot dzīvesvietu (190.10 pants), personai uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Komentāri

Lietotāja Ramona attēls
latvija.lv nemaz nevar reģistrēties , jo patstāvīgi uzrāda sistēmas kļūdu.

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks