Kur noskaidrot ar veselību saistītu informāciju?

Lietotāja e-iespejas attēls
https://twitter.com/epakalpojumi

Pamācības pirmais solis:

Saņemot medicīnisko aprūpi, par pacientiem tiek uzkrāta dažāda informācija, piemēram, par ārsta apmeklējumiem, diagnozēm, diabēta datiem, jaundzimušā datiem u.c. Ir dažādi veidi, kā noskaidrot, kādi dati par personu ir uzkrāti dažādos reģistros.

Pamācības otrais solis:

INFORMĀCIJA IZMANTOJOT E-PAKALPOJUMUS

Portālā www.latvija.lv  bez maksas ir pieejami šādi e-pakalpojumi:

  • Mani valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi” - iespēja saņemt informāciju (par ambulatori sniegtajiem pakalpojumiem no 2005.gada, par stacionāri saņemtajiem pakalpojumiem no 2004.gada) par saviem vai savu nepilngadīgo bērnu ārsta apmeklējumiem, diagnozēm un manipulācijām no Nacionālā veselības dienesta datu bāzes. Dati tiek saņemti par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem.
  • Mani dati cukura diabēta pacientu reģistrā” – tiek sniegta informācija, kas ir elektroniski uzkrāta Nacionālā veselības dienesta reģistrā par pacientiem ar cukura diabētu.
  • Manu jaundzimušo bērnu dati” - tiek sniegta informācija, kas elektroniski uzkrāta Nacionālā veselības dienesta jaundzimušo reģistra informācijas sistēmā.
  • Mans ģimenes ārsts” - tiek sniegta informācija par savu vai savu nepilngadīgo bērnu ģimenes ārstu.
  • Mani dati VDEĀVK” – šis pakalpojums pieejams personām, kurām ir spēkā esoši invaliditātes ekspertīzes lēmumi, atzinumi vai ieteikumi vai kuras ir iesniegušas iesniegumu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEĀVK) invaliditātes ekspertīzes veikšanai, vai iesniegumu invaliditātes ekspertīzes lēmuma apstrīdēšanai, par sevi VDEĀVK Invaliditātes informatīvajā sistēmā (dati par personu invaliditātes statusu uzkrāti sākot ar 1998.gadu) uzkrātās informācijas noskaidrošanai.

Pamācības trešais solis:

JA DATU KĻŪDAINI VAI NEATBILST PATIESĪBAI

Ja e-pakalpojumā „Mani valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi”  esi saskāries, ka Tev ir sniegts veselības aprūpes pakalpojumus, kuru Tu patiesībā neesi saņēmis, tad izmanto e-pakalpojumu „Iesniegums Veselības inspekcijai” un informē par to Veselības inspekciju, kas ir šīs jomas uzraugošā iestāde.

Pamācības ceturtais solis:

UZŅĒMUMU SNIEGTIE PAKALPOJUMI

E.Gulbja laboratorijas mājaslapā ir pieejams tiešsaistes pakalpojums „Mana analīžu vēsture”, kur personai iespējams apskatīt visus savus analīžu rezultātus, kas veikti šajā laboratorijā. Tiem ārstiem, kuriem ar E.Gulbja laboratoriju ir līgumattiecības, var redzēt arī savu pacientu rezultātus izmantojot reģistrētā lietotāja režīmu.

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks