Kur izveidot un atrast informāciju par meklēšanā izsludinātiem kultūras objektiem?

Lietotāja e-iespejas attēls
https://twitter.com/epakalpojumi

Pamācības pirmais solis:

Ja esi vērtīgu kustamo kultūras objektu (gleznu, ikonu, vāžu u.tml.) īpašnieks, droši vien īpašu uzmanību Tu pievērs to drošai glabāšanai, jo dažādi vērtīgi mākslas priekšmeti ir zagļu īpaši iekāroti. Šajā pamācībā aprakstītie Iekšlietu ministrijas Informācijas centra e-pakalpojumi gan nepalīdzēs Tev nodrošināties pret zādzības riskiem, taču varēs sniegt atbalstu tad, ja gadījumā Tavs vērtīgais mākslas priekšmets ir nozagts.

Pamācības otrais solis:

KULTŪRAS OBJEKTU APRAKSTA VEIDOŠANA

Lai izveidotu un saglabātu Tev piederošo kultūras objektu (t.sk. mākslas priekšmetu) standartizētus aprakstus un fotoattēlus, lai tie varētu tikt iesniegti tiesību aizsardzības iestādēm zuduma gadījumā, izmanto e-pakalpojumu „Kultūras objektu apraksta veidošana”.

 

Aprakstā nav jānorāda personas dati, objekta vērtība un atrašanās vieta. Informācija par aprakstāmo kultūras objektu nebūs pieejama valsts iestādēm vai trešajām personām, jo visi dati tiek saglabāti tikai e-pakalpojuma lietotāja (Tavā) norādītajā datu glabāšanas ierīcē. Objekta zuduma gadījumā tā īpašnieks vai turētājs var pats iesniegt e-pakalpojuma izmantošanas rezultātā izveidoto aprakstu un fotoattēlus tiesību aizsardzības iestādei objekta meklēšanas izsludināšanai.

Pamācības trešais solis:

KULTŪRAS OBJEKTA STATUSA NOTEIKŠANA

Lai apskatītu informāciju (objekta nosaukumu, veidu, datējumu, izcelsmes valsti u.c.) par Latvijā meklēšanā izsludinātiem, izņemtiem un atrastiem kultūras objektiem, izmanto e-pakalpojumu „Kultūras objekta statusa noteikšana”.

 

E-pakalpojums var būt noderīgs Latvijas un ārvalstu kultūras objektu īpašniekiem, turētājiem, antikvariātiem, tiesību aizsardzības iestādēm. E-pakalpojuma ietvaros var identificēt meklējamo kultūras objektu, apgrūtināt to nelegālo tirdzniecību un pārvadāšanu, kā arī veicināt kultūras objektu īpašnieku un turētāju iespējas atpazīt un atgūt savus zagtos / zudušos kultūras objektus.

Pamācības ceturtais solis:

Ja vēlies, lai informācija par Tev nozagto kultūras objektu tiktu publicēta e-pakalpojumā Kultūras objekta statusa noteikšana”, uzraksti iesniegumu (skatīt iesnieguma paraugu), paraksti to ar drošu elektronisko parakstu un kopā ar nozagtā objekta fotoattēlu nosūti uz Valsts policijas oficiālo e-pasta adresi kanc@vp.gov.lv.

Pamācības piektais solis:

Ja konstatē neprecizitāti kultūras objekta aprakstā

vērsies tajā tiesību aizsardzības iestādē (pie attiecīgā (kriminālā) procesa virzītāja), kurā tika pieteikts notikums ar kultūras objektu, informējot par kļūdu un sniedzot attiecīgu datu labojumu.

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks