Kur uzzināt par satiksmes ierobežojumiem un braukšanas apstākļiem?

Lietotāja e-iespejas attēls
https://twitter.com/epakalpojumi

Pamācības pirmais solis:

Pirms došanās ceļā ir būtiski pārbaudīt braukšanas apstākļus izvēlētajā maršrutā (vai tie nav apgrūtināti, piemēram, sniegotas brauktuves, apledojis ceļš, plūdi u.c.), kā arī pārliecināties vai izvēlētajā maršruta nenotiek kādi remontdarbi, kā dēļ kāda no maršruta daļām ir slēgta vai ir ierobežota satiksmes kustība.

Pamācības otrais solis:

Informācija par braukšanas apstākļiem

Latvijas Valsts ceļu mājaslapā ir pieejama sadaļa „Braukšanas apstākļi” (arī http://www.celugids.lv), kur ir aprakstīti braukšanas apstākļi valsts galvenajos autoceļos ar norādi vai braukšanas apstākļi ir apmierinoši, apgrūtināti vai stipri apgrūtināti. Šāda veidā ir iespējams pārliecināties, kādi ir braukšanas apstākļi izvēlētajā maršrutā, un jau laikus plānot mainīgajiem laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas režīmu.

Pamācības trešais solis:

Informācija par satiksmes ierobežojumiem

  • Latvijas Valsts ceļu mājaslapā sadaļā „Satiksmes ierobežojumi” ir aprakstīti autoceļi, kuros ir plānoti kādi ierobežojumi būvdarbu laikā norādīti avārijas ceļu posmi, satiksmes negadījumi, masu pasākumi un kravas auto rindas uz robežas.
  • Rīgas Domes Satiksmes departamenta mājaslapā ir attēlotas kartes „Rīgas ielu remontdarbu karte”, kur parādīts, kur satiksme Rīgas pilsētā ir ierobežota, slēgta vai kur braukt aizliegts, kā arī aprakstīts remontdarbu saraksts – adrese, atbildīgais par izpildi, darbu apraksts, uzsākšanas un beigšanas datums; un „Satiksme Vecrīgā”, kur parādīta satiksmes organizācijas Vecrīgā, gājēju un velosipēdistu ielas un pašvaldības maksas stāvvietas.
  • Rīgas domes Satiksmes departamenta mājaslapā ir pieejams arī tiešsaistes video, kas parāda esošo situāciju uz Salu tilta un Brīvības gatvē.
  • Rīgas domes mājaslapā ir pieejama informācija par satiksmes ierobežojumiem Rīgas pilsētā – kurā vietā satiksme ir slēgta, ierobežota, aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana, kā arī attēlota Rīgas ielu remontdarbu karte.
  • „Karšu izdevniecība Jāņa sēta” mājaslapā ir pieejama „Sastrēgumu karte”, kurā attēlota informācija par sastrēgumiem, ceļu remontdarbu vietām. Iespējams meklēt arī adresi vai vietu, veikt maršrutēšanu, meklēt koordinātas u.c.

Pamācības ceturtais solis:

Transportlīdzekļu maksimālās masas ierobežojumi

  • Latvijas Valsts ceļu mājaslapā sadaļā „Transportlīdzekļu maksimālās masas ierobežojumi” ir aprakstīti transportlīdzekļu sezonālās maksimālās masas ierobežojumi vietējās un reģionālās nozīmes valsts autoceļos, lai novērstu šo ceļu masveida sabrukumu pavasara atkušņa laikā un arī vēlāk rudenī, kad, ceļa segai pārmitrinoties, samazinās tās nestspēja.
  • Rīgas Domes Satiksmes departamenta mājaslapā sadaļā „Kravas transporta satiksmes organizācija Rīgā” ir aprakstīti ierobežojumi kravas transportam Rīgas pilsētā.

 

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks