Kā uztaisīt putuplasta sniegavīrus?

Lietotāja Ilze attēls
Patīk radoši pavadīt laiku ar saviem mazajiem ķipariem.

Pamācības pirmais solis:

Lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā ar bērniem, jo šie sniegavīri ir viegli uztaisāmi un arī lieliski izskatās. Kā arī bērni izbauda tos veidot, varat kopīgi izveidot savu ģimenīti.

Pamācības otrais solis:

Vajadzīgs:

Materiāli:

  • putuplasta bumbas (Kancelejas preču veikals)
  • koka iesmiņi (Rimi, Maxima)
  • kāds koka gabals (pamatam)
  • aksesuāri - pogas, lentes, marķieri; ļaujiet izdomai vaļu

Instrumenti:

  • karstās līmes pistole
  • smilšpapīrs
  • mazs rokas zāģīts
  • PVA
  • nazis

Pamācības trešais solis:

Sāciet ar to, ka sagriežiet dēļa gabalu kvadrātiņos, ar smilšpapīru atbrīvojaties no visām skabargām.

Gabaliņi ir tik mazi, ka tos var dot apstrādāt arī bērniem, jo tie nepārstrādāsies un sapratīs, ko tad tāds smilšpapīrs īsti dara. 

Pamācības ceturtais solis:

Tagad noliekam putuplasta bumbas kādā vien secībā vēlaties un blakus noliekam koka iesmiņu, atzīmējam aptuveno izmēru, kur jānogriež iesmiņš. Tam jābūt garākam par trīs bumbām, lai to varētu iestiprināt statīvā, bet īsākam, lai tas neiet cauri sniegavīra galvai.

Pamācības piektais solis:

Tagad sākam likt kopā sniegavīru. Spraužam bumbas vienu pēc otras virsū uz iesma, viegli, ar nelielu spēku, jo ar pārāk lielu spēku izspiedīsim caurumu. Cenšamies iesmu izdurt tieši centrā, jo savādāk sniegavīrs būs šķībs.

Pamācības sestais solis:

Ir laiks mazos cilvēciņus piecelt kājās. Atrodam urbi tādā pašā diametrā kā iesmu un izurbjam pamatnē caurumu. Aizpildam caurumu ar PVA un iespraužam iesmu iekšā, ļaujam nožūt. Ja iesms netīšām iesprausts pa dziļu, tad pēc tam, kad līme nožuvusi, noslīpējam galu.

Pamācības septītais solis:

Tagad vien atliek izdekorēt sniegavīrus pēc savas patikšanas.Šis ir diezgan individuāli, bet es parādīšu savus. 

Lai izveidotu cepures es salīmēju mazās pogas kopā, ar lielu pogu apakšā, viedojot apmali. Savukārt, lai izveidotu oranžu degunu, iesms nogriezts attiecīgā garumā, viena puse ar flomasteru nokrāsota oranža. Šalles viedotas no dažādām lentītēm. 

 

Ja Jums ir jaunāki bērni, tad ļaujiet tiem izpausties, viņiem, kas šāds patiks un to tik ātri neaizmirsīs. Pluss, viņi arī iemācīsies.

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks