Slēptā eglītes apūdeņošanas sistēma

Lietotāja ergono attēls

Pamācības pirmais solis:

Šī ir viegli uztaisāma un glīti noslēpjama Ziemassvētku eglītes apūdeņošanas sistēma. Ūdens ir viegli uzpildāms un sistēma spēs nodrošināt ūdeni pat vairākas dienas, kamēr esat prom.

 

Pamācības otrais solis:

Vajadzīgs:

dzīva Ziemassvētku eglīte

eglītes statīvs

spainis (kas ir aptuveni tik pat augsts kā eglītes statīvs. Kaut gan jebkurš spainis, kurā ielien vairāk ūdnes nekā statīvā, derēs)

kaste ar vāku (kurā ielien spainis)

tinamais papīrs ar banti (lai ietītu kasti)

aptuveni 1m 1cm diametrā plastmasas truba (citi izmēri, protams, arī der, tie vienkārši bija mani)

divi 1cm uzgaļi (šo var arī izlaist, es tos principā uzliku, tāpēc, ka man viņi bija)

 

Pamācības trešais solis:

Man jau bija pietiekami liela kaste, kurā ielikt spaini. Tātad, jānoformē skaisti kaste, kā dāvanu. 

Pamācības ceturtais solis:

Liekam spaini iekšā kastē un novietojam kasti vietā, kur tai var brīvi piekļūt. Protams, vislabākā vieta kastei liksies tālākajā eglītes stūrī, bet tad, kad labi padomāsim, tad secināsim, ka tai vietai būs tik pat grūti piekļūt, kā liekties zem eglītes. Jāatceras, ka sistēma domāta, lai atvieglotu apliešanu, nevis sarežģītu. Tak tika patērēts tik daudz laika, lai izdekorētu kasti, liekam to tādā vietā, kur ciemiņi var to novērtēt!

Pamācības piektais solis:

Vienīgā jēga abiem uzgaļiem - papildus svars caurules abos galos, lai nodrošinātu, ka caurule ir pašā spaiņa un eglītes statīva apakšā. 

Pamācības sestais solis:

Šis ir pats grūtākais solis. Nu labi, tas patiesībā nav nemaz tik grūts, vienkārši ar pirmo reizi var nesanākt.

Sākam ar to, ka piepildam Ziemassvētku eglītes turētājā ūdeni līdz pusei. Tad piepildam spaini ar ūdeni tik augstu, cik ir mūsu statīvs. Ievērojam, ka ūdens līmenis nedrīkst būt augstāks par otra trauka malu, savādāk būs slapja grīda. 

Kad abi trauki ir piepildīti līdz pusei, iegremdējam visu cauruli spainī un abus galus aizspiežam ar pirkstu, tā lai no trubas ūdens netek laukā. Kamēr viens trubas gals aizspiests ir spainī, otru iegremdējam eglītes turāmā pašā apakšā. Kad tas ir iegremdēts, atlaižam pirkstu.

Ja bijāt veiksmīgi, tad principā apūdeņošanas sistēmai vajadzētu strādāt. Lai to pārbaudītu - pielejam papildus ūdeni spainī un skatāmies, vai arī eglītes turāmajā ūdens līmenis ceļas, tas varētu nebūt super ātri, bet vajadzētu strādāt. Ja tomēr ūdens nepārplūst, tad notiekti trubā ir palicis gaiss, mēģinām visu no sākuma. Gaisu trubā var viegli pārbaudīt, pa to uzsitot, ja ārā nāk burbuļi, tātad - gaiss un mūsu sūknēšanas sistēma nestrādās. 

Pamācības septītais solis:

Ir svarīgi, lai abi trubas gali ir pašā trauka apakšā, tas nodrošinās labāku sūknēšanu. Ja mājās ir mazi bērni vai dzīvnieki, kas var spēlēties zem eglītes un trubu netīšām izvilkt, tad abus trubas galus vēlams nostiprināt, piemēram, ar plastmasas savilcējiem.  Bildē ir gandrīz neiespējami saredzēt, kur iet truba, jo to labi paslēpj egles zari. 

Pamācības astotais solis:

Liekam vāku virsū un izbaudam nelīšanu zem egles, sadurtas rokas turot pudeli utt. Ja visu esam izdarījuši pareizi, tad mūsu ūdens sūknēšanas sistēma eglītei principā ir nepamanāma. Pricnipā ir labi ik pa laikam pārbaudīt vai sistēma strādā un cik daudz eglīte izdzer dienas laikā - atzīmējam ūdens līmeni un nākošajā dienā redzam izmaiņas, tad izrēķinam cik bieži vajag papildināt spaini. 

Ja spainis ir augstāks par eglītes turāmo, tad laba ideja ir arī atzīmēt līmeni spainī, cik daudz ūdeni varam pildīt, savādāk pārpludināsim. 

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks