Auduma Ziemassvētku eglīte

Lietotāja pamaciba attēls

Pamācības pirmais solis:

Kāpēc, lai taisītu mini eglīti? Jo, manuprāt, tā viss izskatās daudz piemīlīgāk. Šāda tipa eglīti ir forši uzlikt uz galda, tā pat arī, ja Jums ir dzīvnieki, kam patīk apēst dzīvās egles, tad šī ir lieliska alternatīva Ziemassvētku noskaņai. Šīs eglītes izveide neprasīs Jums vairāk kā vienu stundu.

Pamācības otrais solis:

Vajadzīgs:

  • putuplasta konuss (jebkāda izmēra)
  • zaļš audums
  • taisns koka zars, kas ir piemērots konusa izmēram
  • līme, vai adatiņas, lai pievienotu audumu
  • mini puķu pods
  • mazliet kartona
  • pumpas vai mazi akmeņi, ar ko piepildīt puķu podu
  • līmlente
  • kaut kas no kā izveidot zvaigzni
  • lampiņas pamatnei

Manuprāt, adatiņas ar adatiņām ir daudz vieglāk piespraust, nekā līmēt ar līmi, jo nav jāgaida. Ja pie rokas nav vajadzīgā auduma, var iztikt arī ar zaļu lenti.

Pamācības trešais solis:

Sākumā sagatavojam puķu podu - uz kartona apvelkam riņķī gan augšējai apmailei gan apakšējai. Galvenā tā jēga - apakšējos caurumus aiztaisīt ciet, lai pupas nekrīt ārā.

Pamācības ceturtais solis:

Iespraužam zaru konusā. Ar riņķveida kustību, līdzīgi kā urbi spiežam to iekšā. Pārliecināmies, ka zars ir nostiprināts konusā - vismaz 4-5cm.

Pamācības piektais solis:

Ieliekam mazāko aplīti poda apakšā un puķupodu aizpildam ar pupām (svaram). Izgriežam apli zara diametrā lielākajā kartona diskā. Ja zars ir pārāk garš, nogriežam to, lai tas stāvētu stabili.

Pamācības sestais solis:

Tagad sāksies interesantākā daļa:

Sagriežam audumu 7cm platās strēmelēs. Varam neuztraukties, ja griezums nesanāk pilnīgi precīzi, jo mazi vilnīši piedos savu efektu.

Pieliekam viena auduma strēmeli, tā lai aptuveni 2cm karātos pāri konusa apakšējai malai un ar adatiņām piestiprinam to klāt. Dažās vietās pārlocam, viedojot tādas kā ieplakas.

Pamācības septītais solis:

Turpinam likt vienu strēmeli virs otras, līdz viss konuss ir nokāts. Pārliecināmies, ka adatiņas ieiet maksimāli dziļi, lai eglīte nenobirst :)

Kad esat tikuši līdz pašai augšai, nolocam pēdējo strēmeli un apgriežam galotni. Ir grūti ieteikt kaut ko, jo es vairākas reizes pārtaisīju, līdz sanāca.

Pamācības astotais solis:

Tagad ievietojam mūsu kociņu puķupodā. Kartona diskam izspraužam cauri zaru un iespraužam puķu podā, kartonu nostiprinām ar daudz skoča, par cik manā gadījumā tāpat puķupods būs nokāts. 

Pamācības devītais solis:

Lai izveidotu zvaigzni - izgriežam no papīra vai kartona divas identiskas zvaigznes, nokrāsojam tās dzeltenas un starp tām ielīmējam kociņu/drāti un iespraužam mūsu eglītes galā. 

Pamācības desmitais solis:

Lai apslēptu puķupodu izmantoju spilvendrānu, zem kura paliku lampiņas, tas piedod tādu foršu efektu. 

Kā arī, ja esat ļoti uzcītīgi varat izveidot maz mazītiņus rotājumus un lampiņas.

Veiksmi.

Komentāri

Lietotāja sintija attēls
paldies par ideju

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks