Kā ieraudzīt apslēptās mapes Windows7?

Lietotāja vazaa attēls

Pamācības pirmais solis:

Windows XP slēpt vai neslēpt mapes un rādīt vai nerādīt failu paplašinājumus varēja uzstādīt Tools -> Folder Options, taču kopš Windows Vistas visas šīs iespējas ir tikušas apslēptas.

Pamācības otrais solis:

Lai mainītu Windows 7 failu un mapju uzstādījumus jādodas ir uz "Control Panel", kurš atrodas Starta izvēlnē un spiežam uz uzraksta "Appearance and Personalization".
Tālāk spiežam uz uzraksta "Folder Options".

Pamācības trešais solis:

Izvēlamies sadaļu "View" un, ja visu būsiet darījuši pareizi redzēsiet ko līdzīgu tam, kas ir zemāk redzamajā bildē.
A - Ja ieķeksēsiet "Don't show hidden files, folders, or drives", neviena apslēptā mape vai fails nebūs redzami, bet, ja ieķeksēsiet "Show hidden files, folders, and drives" visas apslēptās mapes un faili (izņemot operētājsistēmas failus) kļūs redzami.
B - Ieķeksējot "Hide extension for known file types", jūs panāksiet, ka katram failam būs redzams arī tā paplašinājums (piemēram Filma.avi, Dokuments.doc utt). Jāpiebilst, ka Windows 7 kopš XP laikiem ir progresējis un tagad, izvēloties kādam failam "Rename", tiek iezīmēts tikai tā nosaukums līdz paplašinājumam nevis nosaukusm ar visu paplašinājumu, kas pamatīgi atvieglo faila pārsaukšanu. Taču joprojām ir iespējams ar peles kursoru iezīmēt arī faila paplašinājumu un to nomainīt.

Spiežam OK

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks