Jauna ūdenspīpes detaļa - kivi!

Lietotāja ShishaClub attēls
Interesējos un rakstu par ūdenspīpes lietošanas tradīcijām, teoriju un praksi.

Pamācības pirmais solis:

Viens no interesantiem ūdenspīpes "uzlabošanas" veidiem ir dažādu augļu iesaistīšana pīpēšanas procesā - turklāt ne tikai, kā varētu domāt, izejmateriālos, bet arī pīpes uzbūves elementu veidā. Šajā virzienā ir izmēģināti daudzi paņēmieni – sākot ar, piemēram, ūdens kolbas aizstāšanu ar arbūzu, beidzot ar krietni piņķerīgāku pasākumu, izgrebjot čubuka (tabakas trauciņa) precīzu kopiju no cieta ābola. Šoreiz pamēģināju līdzīgi izdarīties ar pavisam atšķirīgu augli, eksotisko kivi.

Pamācības otrais solis:

Vispirms, kas ir nepieciešams – ass, ērti lietojams nazis, neliela tējkarote ar pēc iespējas plānākām malām un pats kivi.

 

Sākam ar to, ka pārgriežam kivi uz pusēm tā, lai atklātā virsma ir ar pēc iespējas lielāku diametru. Izvēloties augli, mēģiniet atrast tādu prāvāku eksemplāru; man diemžēl šādas greznības nebija, jo iegādes brīdī biju plānojis šos gardumus notiesāt, nevis lietot atbilstoši topošajam aprakstam. Pats problēmu mazināju, pārgriežot kivi gareniski, nevis šķērsām. Nākamais solis – no otras puses mizā ir jāizgriež atvere, kas atbilst Jūsu pīpes pamatcaurules diametram. Starp citu, to var izdarīt ļoti precīzi, ja augli vispirms uzliekat uz pīpes un, viegli piespiežot, nedaudz pagrozāt – tad plānajā kivi mizā labi iezīmējas nepieciešamā griezuma kontūra.

Pamācības trešais solis:

Ar karoti izgrebiet kivi mīkstumu – uzmanīgi, lai nesabojātu mizu, un tā, lai iekšpusē paliktu vēl tik biezs mīkstuma slānis, lai auglis turētos stabili uz pīpes un piedevām varētu noturēt vēl arī ogles svaru.

 

Šis slānis varētu būt vidēji 5-8 mm biezs, taču tas vairāk atkarīgs no katra konkrētā augļa, eksperimentējiet, kamēr atrodat labāko variantu. Man, par laimi, paveicās no pirmās reizes. Rezultāts izskatās apmēram šādi - kā attēlā nr.2.

 

Šajā brīdī gan es mazliet noslinkoju un vispirms sāku tabaku likt tikai apkārt pīpes pamatcaurules atvērumam, taču drīz konstatēju, ka nepieciešams cits risinājums – tad es pāri šim atvērumam pārsedzu nelielu stiepļu režģīti, kādus izmanto ūdens krānos; taču noteikti būtu noderējusi arī sacaurumota folija, ja vien es par to būtu padomājis uzreiz. Jebkurā gadījumā, necentieties šajā “trauciņā” iestampāt krietnu daudzumu tabakas – tagad, kad tā vietā ir slapjš auglis, labai gaisa cirkulācijai zem ogles patiesībā būs vēl lielāka nozīme kā parasti.

Pamācības ceturtais solis:

Tagad pārvelciet čubuku ar vairākās kārtās saliktu foliju. Tā kā šis čubuks ir mīkstāks par oriģinālo, ērtāk būs, ja caurumiņus folijā sadursiet jau pirms tam. Atcerieties par atstatumu starp ogli un foliju – tabaka nedrīkst tiešā veidā aizdegties; ieliekot tabaku, rezervējiet vismaz puscentimetru telpas līdz čubuka malām. Nu, un tālāk jau viss gandrīz kā parasti…

Pamācības piektais solis:

Rezultāts man patika. Starp citu, izvēloties tabaku, domājiet arī par to, kā tās garša sadzīvos ar kivi aromātu – rekomendējamas būtu eksotisko augļu tabakas, interesanti savienojumi ir kivi/arbūzs, kivi/ananāss, arī kivi/zemenes un tādā garā. Man šoreiz krājumā tādu nebija, pats izmantoju “Moassel el maallem” augļu maisījuma tabaku, kurā ietilpa vīnogu, ābolu, zemeņu, banānu un vēl pāris citi aromāti – taču jau pēc dažām pīpēšanas minūtēm tik un tā varēja sajust arī kivi “piešprici”.

Komentāri

Lietotāja Udenspipes.lv attēls
www.udenspipes.lv Aladin hookahs e-shop! Mēs vēlamies, lai tā darbu jums un piegādāt preces uz Latviju! Tur pašlaik skatoties latviešu.

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks