Kā ātri un vienkārši izveidot WEB?

Lietotāja dura attēls

Pamācības pirmais solis:

Vai ir iespējams ātri izveidot mājas lapu vai blogu? Jā, ir! Bet uzreiz saku, ka tas nav gluži profesionālākais risinājums. Ja vēlies kaut ko internetā publiskot. Pamācībā iekļaušu vairākus "ātros" paņēmienus, kur iet un veidot.

Pamācībā demonstrētajos variantos nav nepieciešamas zināšanas programmēšanā, kaut gan, pamatus zināt būtu labi, jo tad rezultāts var sanākt labāks. Jāpiebilst, ka angļu vai krievu valodas zināšanas būtu liels plus, jo šīs vietnes bieži nav latviešu tulkojumā.

Pamācības otrais solis:

5 minūtēs izveidot portālu - uCoz
Šādas mājas lapas jau ir pilns internets, vari izveidot veselu portālu ar rakstiem, video, lejupielādēm vai forumu. Tematika kāda vien gribi, lapa par sevi, ziņu lapa vai lapa tavam kaķim.

uCoz-ā ir vairāk kā 250 dizaini, kurus vari pielāgot savām vajadzībām, 21 moduļi (piem. blogs, forums, viesu grāmata), un ap tūkstošiem papildinājumu, vidžetu. Pa brīvu iegūt var domēnu - tavs-izdomāts-vārds.ucoz.lv . Lai sāktu veidot lapu, Jums jāreģistrējas sistēmā un jāseko līdzi norādēm. Jāpiecieš vienīgi viņu reklāmas, ko tie iepin pašā mājas lapā. Šādām sistēmām ir ierobežojumi, jo nevarēsiet protams tik brīvi visu savietot. Otru bedre.lv neizveidosiet, jo atceries, bedre.lv ir paštaisīta platforma.
Angliski: http://www.ucoz.com/
Krieviski: http://www.ucoz.ru/

Pamācības trešais solis:

Portāla izveide te pat Latvijā - 1s.lv
Līdzīgi kā ucoz, šeit arī vari izveidot kaut ko līdzīgu portālam, un viss šeit pieejams latviešu valodā. Agrāk zināms kā 1w.lv , bet tagad reģistrācija ir tikai 1s.lv lapām.Viena no labākajām īpašībām ko varu izcelt, tā ir ielogošanās un plašās iespējas ar draugiem.lv pasi. Ir pietiekami daudz moduļi, bet nav tik daudz kā iepriekš minētajam ucoz.

Links: http://1s.lv
Links2: http://1w.lv

Pamācības ceturtais solis:

Blogs vai lapa pie Googles tantes
Ļoti stabilu un labu risinājumu jau ilgu laiku piedāvā Google savā servisā blogger.com. Pavisam sen, agrāk pazīstams kā blogspot.
Daudzu dizainu atbalsts, patīkami ka vari izveidot arī mobīlo versiju. Rakstus vari ievietot ne tikai no datora, bet arī no mobilajām aplikācijām - no Android, iPhone. Ir arī pāris labi vidžeti un lapas papildinājumi. Ja proti html un javascript, tad var teikt neierobežotas iespējas lapu pārveidot pa savam. 

Visas bildes glabājas zem picasa albumiem, var teikt bez jebkādiem ierobežojumiem, ja vien netaisies glabāt bildes nenormāli lielā kvalitātē. Protams, tā kā blogs stāv pie pašas googles, arī meklētājā var panākt labus rezultātus. Ja jums ir savs Google, gMail konts, tad lai iekļūtu blogger-ī, jums nav pa jaunu jāreģistrējas.
Links: http://blogger.com/
Ja vēlies pavisam vienkāršu statisku wiki, vizītkartes tipa lapu, tad pie Googles vari izveidot arī tādu. Piedāvājumā pāris dizaini. Viss ļoti elementāri un vienkārši.
Links: http://sites.google.com/

Pamācības piektais solis:

Ļoti spēcīga blogošanas, lapu platforma - wordpress
Wordpress ir pieejams gan kā uzstādāma platforma uz sava servera, gan arī līdzīgi kā blogger, reģistrējama bloga platforma internetā. Ja agrāk varēja teikt ka wordpress tikai parastiem blogiem vien der, tad laika gaitā jau šī platforma ir apaugusi ar daudz papildinājumiem un labām iespējām. Wordpress.com iespēju ziņā ir ļoti līdzīgs blogger.com.

Links: http://wordpress.com/

Pamācības sestais solis:

Sociālais tīkls, blogs - tumblr
Šis jau ir krietni jaunāks risinājums par iepriekš minētajiem. Šeit vari izveidot savu blogu, izveidot savu dizainu, un ievietot visu ko vēlies. Blogošana notiek gluži kā miniblogošanas vietnē twitter, jo ir iespējams ieteikt tālāk cita tumblr bloga ierakstu, veidot savu. Savākt sev sekotājus un sekot citiem.

Links: http://www.tumblr.com

Komentāri

Lietotāja ShishaClub attēls
Ucoz noteikti nerekomendēju, atliek tajā tikai vienreiz nokavēt ar info atjaunošanu un var zaudēt visu saturu neatgriezeniski. Tumbl savukārt iesācējam nav nemaz tik vienkārši intuitīvi saprotams. Par Blogger neprotu spriest, bet pats tad nu ieteiktu Wordpress no šiem minētajiem :)
Lietotāja Ivarino attēls
Es ar piekrītu, ka šobrīd visoptimālākā un visparocīgākā platforma ir wordpress, jo tajā var izveidot pat vienkāršu blogu un, ja ir vajadzība, arī diezgan sarežģītu mājaslapu.
Lietotāja Kristine  attēls
Kas te par stulbibam

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks