Mājas burgers!

Lietotāja zitinja attēls
http://zitinja.blogspot.com/

Pamācības pirmais solis:

Atzīstu, man garšo McDonalds, visai mūsu ģimenei garšo. Neēdam to ikdienā, bet ik pa laikam uznāk kāre, kad gribas kādu burgeru tā, ka acīs cērtas. Bet ne vienmēr sanāk aizbraukt un nostiesāt kāroto burgeru. Pētiju daudzus un dažādus recepšu saitus ar burgeru receptēm. Pagatavošana šķita pagalam vienkārša, taču kā ar garšu? Vienmēr gatavojot maltīti es nedaudz baidos, vai gala iznākums būs gana baudāms. Tapēc vienu dienu, saņemos drosmi un verdikts gatavs! Šodien pusdienās pašgatavotie burgeri!!! Labi, ka vīriets saprotošs un uzticas man vairāk nekā es sev un ķēros pie pagatavošanas!

Pamācības otrais solis:

Pirmais un pats svarīgākais, iegādāties visus nepieciešamos produktus!
Tātad mums vajadzēs
2 iepakojumus Hanzas maiznīcas burgerus
2 vidēji lielus tomātus
400gr. maltas liellopa gaļas(var protams izmantot jaukto vai tikai cūkas malto gaļu)
2-3 marinētus gurķus
1/2 sīpola
apmēram 200gr siera(var izmantot veikalos nopērkamos tostersierus)
Salātlapas vai ķīnas kāposts
Tomātu mērce
ķiploku mērce
Sinepes
garšvielas
1 ola

Pamācības trešais solis:

Pagatvošana
Tātad, gaļai pieberam klāt sāli, piparus un piesitam vienu olu. Kārtīgi samīcam un uz plaukstas veido plānu plāceni. Lai plācenis izdotos plāns, iesaku roku samitrināt ar ūdeni un ar dakšu izspaidīt vajadzīgā plānumā. Jāņem vērā, ka gaļa cepoties sarausies.

Pamācības ceturtais solis:

Ja nepieciešams, arī uz pannas var paspaidīt ar dakšu. Ja gaļa līp klāt, tad dakšu saslapināt ūdenī. Tā kā cep bez taukvielām tad nav jābaidās ka kaut kas sprakšķēs. Cep gaļu gatavu no abām pusēm. Ja šaubaties par gaļas gatavību, tad iedurot gaļā un pēc tam uzspiežot netek nekāds šķidrums āŗā. Tad gaļa tiešām ir gatava.

Pamācības piektais solis:

Nu lūk! Tas tad arī ir pats sarežģītākais, kas rada nopietnas pārdomas, vai tomēr labāk nevajadzētu tērēt 2ls par Big Mc komplektu, nekā pagatavot mājās!
Pārējās sastāvdaļas sagriež cik nu biezās/plānās šķēlītēs vēlās. Maizītes sagriež uz pusēm un uz kādu brīdi iešauj cepeškrāsnī uzsildīties. Cept nevajag, tikai uzsildīt.
Un tad tik atliek kārtot pēc sirds patikas un draudzīgi garšas kārpiņām.
Uz pirmās maizītes liku ķiploku mērcīti. Var nopirkt gatavu(Heinz vai Spilvas ražojumu) Taču es pagatavoju pati no pārpalikušās čipsu mērces + majonēze + ķiploks. Bet šeit ir brīva vieta jūsu izvēlei. Tad liekam salātlapu, tomāta šķēli, sīpola šķēli un tad mūsu prieku un lepnumu, pašizcepto gaļu. Varam uzsmērēt virsū sinepes pikantumam, tad žvikt, siera šķēle, marinēts gurķis un uz otras maizītes uzsmērējot tomātu mērci, liekam mūsu tornim virsū! Var nedaudz piespiest, lai mērces labāk iesūcas maizītē un siers pakūst uz karstās gaļiņas. Un voila, gatavs.
Sastāvdaļas dotas 5 cilvēku ģimenei, tapēc daudzumus var variēt paši.
P.S Taupīgā saimniece saka, ka izmaksas nepārsniedz 5ls

Avots:zitinja.blogspot.com

Komentāri

Lietotāja h attēls
;knjhgcgfxz
Lietotāja Jeekabs attēls
Prosta KRASAVA
Lietotāja aigars attēls
pamegināju sanāca ! paldies!!!!

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks