Kā ieinstalēt Ubuntu Linux

Lietotāja pipars222 attēls
Esmu cilvēks.

Pamācības pirmais solis:

Sveicināti!

Liela daļa no jums noteikti zin, ka Windows nav vienīgā operētājsistēma pasaulē. Pastāv arī daudzas citas, tostarp Linux.
Lai iedrošinātu citu, ja ne lietot, tad vismaz pamēģināt kādu no Linux distributīvām, tika izveidota neliela pamācība Ubuntu 9.04 uzstādīšanai. Kāpēc tieši Ubuntu? Tādēļ, ka tā ir Linux pasaules iesācējiem viena no draudzīgākajam distributīvām.

Kur iegūt?

Vienkāršākais veids ir lejuplādēt Ubuntu *.iso no interneta un ierakstīt diskā. Lejuplādēt var 32bit versiju un 64bit versiju šeit.
Lejuplādēto failu jāraksta diskā kā parastu CD/Disk image.

Kas tālāk?

Tālāk, kad disks ir veiksmīgi ierakstīts, tas jāievieto atpakaļ datora CD lasītājā un dators jārestartē. Jāpārliecinās, ka datora BIOSā, ka pirmā boot ierīce ir uzstādīts cd/dvd rom, jo savādāk nekas nenotiks. Ja tas ir izdarīts, dodamies tālāk.

Pamācības otrais solis:

Instalācijas process

Ja viss ir pareizi izdarīts, būtu jāparādās šādai izvēlnei, kurā izvēlamies instalācijas valodu. Tā kā dzīvojam Latvijā, tika izvēlēta mūsu nacionālā valoda
Izvēlamies valodu un spiežam Enter

Pamācības trešais solis:

Tālāk tiek piedāvāts startēt Ubuntu kā Live CD vai instalēt uzreiz. Lai aiztaupītu laiku, izvēlamies Instalēt Ubuntu un spiežam Enter

Pamācības ceturtais solis:

Šeit mums tiek piedāvāts izvēlieties turpmākā instalācijas procesa un gala sistēmas valodu. Latviešu, protams

Pamācības piektais solis:

Izvēlamies laika joslu. Ja kā valoda tika izvēlēta Latviešu, tad šeit neko mainīt nevajag.

Pamācības sestais solis:

Klaviatūras izkārtojums. Šeit izvēlamies Izvēlēties savu, Latvian -> Latvian Apostrophe () variant, šis izkārtojums ļauj likt garumzīmes gan ar visiem ierasto apostrofa pogu, gan ar Alt Gr .

Pamācības septītais solis:

Cietā diska sadalīšana. Šeit ir pieejami divi varianti priekš iesācējiem, kur instalācija pati izveido partīcijas pēc saviem ieskatiem un viens priekš lietpratējiem, kas piedāvā partīcijas veidot pašam. Šoreiz iesim vieglāko ceļu. Ir divas iespējas – instalēt Ubuntu blakus jau esošai operētājsistēmai un ielādes laikā izvēlēties kuru lādēt, vai instalēt pa visu disku, kas dzēsīs tajā esošo operētājsistēmu un instalēs virsū Ubuntu. Šeit izvēle paliek jūsu ziņā.

Pamācības astotais solis:

Lietotāja informācija. Šeit ievadam savu vārdu, vārdu ar kuru pieslēgsimies sistēmai, paroli (vēlams sastādīt paroli, kas satur vismaz 2 mazos, vismaz divus lielos burtus un vismaz divus ciparus, bet tajā pat laikā viegli iegaumējamu, jo to bieži vajadzēs tālākajā darbā) un sistēmas nosaukumu. Vel tiek piedāvāta iespēja izvēlēties, vai startējot Ubuntu tiks prasīta parole vai nē.

Pamācības devītais solis:

Ja parole izrādījusies pārāk vienkārša, tiks ieteikts to nomainīt. Ja nu galīgi nespējam izdomāt ko sarežģītāku, šo ieteikumu var ignorēt nospiežot pogu Turpināt

Pamācības desmitais solis:

Pārbaudām vēlreiz vai viss ir kā nākas, un spiežam Instalēt

Pamācības vienpadsmitais solis:

Gaidām kamēr sistēma ieinstalēsies

Pamācības divpadsmitais solis:

Kad instalācija būs pabeigta, tiks piedāvāts restartēt datoru lai sāktu darbu jaunaja sistēmā

Pamācības trīspadsmitais solis:

Izņemam disku no CD lasītāja un spiežam Enter

Pamācības četrpadsmitais solis:

Ja viss noritējis veiksmīgi, mums ir uzinstalēts Ubuntu

Pamācības piecpadsmitais solis

Pie instalācijas procesa ir pieskaitāma ar updeitu instalēšana, ko Ubuntu pats piedāvā. Lai kā arī negribētos, tomēr šo posmu nedrīkst izlaist.

Komentāri

Lietotāja Ilmārs Ādiņš attēls
vēlos ieinstalēt linux.lv
Lietotāja arturiks attēls
ka lai vinu instale caur flesku
Lietotāja Raimonds attēls
https://sourceforge.net/projects/unetbootin/?source=recommended
Lietotāja Raimonds attēls
https://sourceforge.net/projects/unetbootin/?source=recommended

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks