Zīdā krāsotas Lieldienu olas

Lietotāja ergono attēls

Pamācības pirmais solis:

Šādi krāsotas olas izskatīsies ne tikai labi uz Lieldienām, bet arī papildināt pildītas olas vai olu salātus kā lielisks dekora elements. 

Tātad kas vajadzīgs:

Olas

Dažādas nevajadzīgs zīda šlipses

balts kokvilnas krekls

striķis

Katls

eļļa (ieteicams);

 

Šīs olas ir baltas, bet šī tehnika strādā arī uz brūnām, tikai, protams, tās izskatīsies nedaudz savādāk. Kumpalu veikalos var dabūt novelkātas zīda kaklasaites pa pieejamu cenu. Šajā gadījumā jebkas, kas ir no zīda derētu (šalle, vai kāds krekla gabals), tik tam jābūt krāsotam.

Pamācības otrais solis:

Tinam vaļā kaklaisit, pārgriežam dažus diedziņus un izņemam vidu. Tālāk nogriežam tik lielu gabalu, lai tajā varētu ietīt olu (iekļaujam arī gabalu, ap kuru vajadzēs apsiet striķi)

Pamācības trešais solis:

Kaklasaites "labo" pusi liekam tinam iekšpusē, lai tas saskaras ar olas čaumalu. Gribu tik pateikt, ka arī krunkām ir nozīme, jo tās piedod tādu īpatnēju krāsojumu beigās. Ja gribam būt perfekti, tad mēģinām ietīt olu ar pēc iespējas mazākām krunkām. 

Pamācības ceturtais solis:

Sagriežam kokvlinas T-kreklu tik lielos gabalos, lai ar to var aptīt olu. Jebkurš kokvilnas gabals derēs (piemēram, vecs spilvena pārvalks). Var mēģināt likt arī zeķēs, bet te gan es nezinu, vai tās būs pietiekami blīvas - jūs varat eksperimentēt. 

Pamācības piektais solis:

Liekam olas katlā, uzlejam pa virsu ūdeni, lai pilnībā tās noklātu. Pievienojam trīs ēdamkarotes ar etiķi, vislabāk, ja kādam ir ar esenci (tik tad mazāk).

Sildam ūdeni, līdz tas sāk vārīties, tad griežam uguni nost, vāku virsū un atstājam katlā 30min, līdz tās atdziest, izmērcējas.

 

Pamācības sestais solis:

Uzmanīgi izņemam olas no katla. Ja sekojāt norādēm, tad visticamāk olas vēl būs karstas, tāpēc neapsvilināmies. Kad tās atdzisušas varam pārgriezt kokvilnas un zīda kažociņu un skatīt, kas tur iekšā. Ja vēlamies, varam tās ieziest ar nedaudz eļļu.

Pamācības septītais solis:

Nu lūk, ideja Jūsu olu krāsošanai. Olas baltums parasti nemaz nav nokrāsojies. Nekas grūts tur nav, bet ja nepateiksi - neiedomāsies!

Komentāri

Lietotāja xxxx attēls
forsiii

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks