Lodāmura aksesuārs

Lietotāja pipars222 attēls
Esmu cilvēks.

Pamācības pirmais solis:

Šodien  vēlos pastāstīt par ļoti vienkāršu, dažreiz nepamatoti piemirstu ierīci domātu “parastajiem” lodāmuriem. Kad ir nepieciešamība izmantot lodāmuru tracina, ka jāgaida kamēr tas uzsilst. Savukārt turēt to vienmēr ieslēgtu kamēr kaut ko montējam arī kaut kā žēl. Risinājums tam – izveidot ierīci, kura darbina lodāmuru uz 50%, kad mums to nevajag. Un pie intensīvas lodēšanas to ieslēdzam uz 100%.

Pamācības otrais solis:

Lai aparātu uzbūvētu nepieciešams:

  • Lodāmurs, alva, lodēšanas iemaņas;
  • Parasta diode N4001 vai N4007 manā gadījmā;
  • Kastīte, slēdzis, elektrības vads;

Pamācības trešais solis:

Mazliet teorija:

Tātad galvenā doma ir ar diodes palīdzību bloķēt pusi no maiņstrāvas cikla. no tā seko, ka nav būtiski kādā virzienā diodi ievietot šajā elektrības ķēdē.

Pamācības ceturtais solis:

Šo ierīci principāvar izmantot arī citām ierīcēm, kurām nav būtiska nepārtraukta maiņstrāva – kvēldiega lampas, sildītāji, elektroplītis utml. Cik Watu aparātu mēs drīkstam slēgt klāt n4001 diodei, zinot ka diode spēj izturēt 1 Ampēra spriegumu? No zemāk redzamām formulām seko P=V*I => P=220*1 => līdz 220w ierīces varam droši slēgt klāt. Manā gadījumā lodāmuram ir 40W un lodāmuri tipiski nemēdz būt jaudīgāki par 60W.

Pamācības piektais solis:

Lūk arī shēma mūsu aparātam. Tātad, ja  slēdzis ir savienots, tad lodāmurs strādā uz 100%, tā kā elektrība izvēlas ātrāko/vieglāko ceļu. Ja slēdzis atvienots tad lodāmurs strādā uz 50%. Šī ierīce arī noder, lai lodāmura gals nepārkarstu un neoksidētos ilgstoši stāvot statīvā un karstot.

Pamācības sestais solis:

Lūk pabeigtā ierīce manā izpildījumā:

Avots:transformtators.lv

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks