Plates bļoda

Lietotāja ergono attēls

Pamācības pirmais solis:

Plates bļoda ir diezgan foršs veids kā pārstrādāt vecās plates. CD ērai nu jau tulīt beidzoties, varu droši teikt, ka plates šobrīd var mierīgi pārtaisīt par skaitstām bļodiņām. Šajā pamācībā parādīšu divus veidus kā izlocīt bļodiņu - viens būs diezgan klasisks, otrs - pašizdomāts.

Pamācības otrais solis:

Lai izlocītu plati vajag to uzsildīt, ne gluži izcept, bet tikai uzsildīt, lai plastmasa kļūst mīksta.

Vieglākais veids kā to izdarīt - uzsildīt cepeškrāsni līdz 100C un ielikt plati tur uz 2-3 minūtēm. Kad plate būs pilnībā uzsilusi, tā iegūs tādu kā plastalīna struktūru un varēsiet to izlocīt pēc sirds patikas.

Ja baidaties sabojāt plīti - uzvārat vērdošu ūdeni un tad ieliekat uz kādām 4-5 minūtēm, lai uzsilst, cits variants - ja ir pieejams rūpnieciskais fēns - ar to būs pa visam ātri.

Pamācības trešais solis:

Locot savu plates bļodu, varat izmēģināt sekojošas lietas:

- uzkarsēto plati uzlikt uz kādas bļodas, tā atdziestot iegūlsies bļodā un ieveidos tās formu.

- plati uzlikt virsū apgrieztai bļodai

Kad plati atdzisīs, tā atkal kļūs cieta. Ja beigās nepatīk iegūtais rezultāts - pa visam vienkārši vari uzsildīt plati vēlreiz un atkal pārlocīt.

Pamācības ceturtais solis:

Tagad par savu variantu:

izdaram vairākus griezumus, kas ir vienādā attālumā viens no otra un no rādiusa. Ja precīzi ieskatās bildēs, tad var redzēt, ka griezumi ir aptuvnei 30 grādu leņķī un katrs griezums savieno divus apļus - iekšējo un ārējo.

Pamācības piektais solis:

Tāpat kā iepriekš uzsildam cepeškrāsni līdz 100C un liekam plati sildīties uz dažām minūtēm. Ja plati uzliekam uz bundžas, tad var redzēt, ka ārējā mala, sasniedzot nepieciešamo temperatūru, sāk locīties.

Vispār ir interesanti strādāt ar uzsilušu plati, jo tad kad tā kļūst karsta, tā pārvēršas gandrīz par bannāna mizu. Pēc dažām segundēm varat jau locīt pēc patikas un tā saglabās savu formu. Šeit gan ir jāpasteidzās, jo plates materiāls atdzsiest diezgan ātri un precīzi izlocīt visus 12 locījumus var būt pagrūti. 

Pirmajā reizē nemaz nesanāca izlocīt visus, bet pateicīgi ir tas, ka liec plati atpakaļ plītī un vari pabeigt iesākto. Ja pilnībā gribi sākt visu no jauna, vienkārši paturi plati ilgāk un tā deformēsies sākotnējā stāvoklī.

Iesaku sildīšanas procesu vērot uzmanīgi, jo laika ziņā ir pa visam maza starpība, kuru jāpaspēj uzķert, jo vienā brīdī plati vēl ir stingra, savukārt citā - jau pati no sevis deformējas.

Tādā ziņā labi, ja ir rūpnieciskais fēns, tad vismaz var koncentrēt siltumu uz locāmo vietu.

Pamācības sestais solis:

Nu lūk pēdējais solis - mazliet apmazgājam ar vēsu ūdeni un augļu trauks gatavs!

Veiksmi!

Komentāri

Lietotāja maru attēls
man patika! pamēģināšu!

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks