Izskaloto dēļu māksla

Lietotāja Juris attēls

Pamācības pirmais solis:

Par cik dzīvoju tik tuvu jūrai, tad mani vienmēr ir fascinējuši no jūras izskalotās lietas. Šajā gadījumā izmantošu dēļus. Mani pārņem sajūsma, kad iedomājos, ka varbūt kāds otrā krastā šo dēli ir iesviedis un tas līdz manīm ceļojis tik lielu gabalu, rūsainie nospiedumi, gludā virsma, padara šo materiālu ideālu apstrādei.

Pats labākais ir tas, ka dēļi paši atpeld pie tevis un nav nekas jāmeklē. Diezgan bieži dodos pastaigā gar jūras krastu un šādu izskalotu dēļa gabalu ir daudz.

Nesenā izgājienā atradu izskalotu veselu koka paliktni un iedomājos, ka no tā vajadzētu kaut ko uztaisīt. Knapi atstiepu mājās un sāku ko veidot, te gan salikšu bildes tik no gala rezultāta, jo gluži spoguļkameru turēt līdzās, kamēr cimdi rokās negribējās, tāpēc bildēju ar sava telefona kameru un izmēri ir pasūdīgi, bet nu ideju gan jau sapratīsiet.

Pamācības otrais solis:

Izmantoju sekojošus instrumentus:

 1. ripzāģis
 2. āmuru
 3. līmlenti
 4. naglas
 5. rokas zāģi
 6. saspiedējus

Pamācības trešais solis:

no materiāliem vajag principā dēļus, principā jebkādi atgriezumi derēs. Bildēs var redzēt, ka paliktnim bija daudz aprūsējušas naglas - tās es paturēju, lai saglabātu galveno ideju. + vēl ir vajadzīgs kaut kas skaists, ko pielikt klāt.

Pamācības ceturtais solis:

Plaukts:

Sākumā parādīšu kā es izveidoju plauktiņu. Iesākumā domāju to veidot kā plauktu, kas uz zemes stāv, bet tad izlēmu to karināt pie sienas. Ir svarīgi kārtīgi izdomāt dizainu, jo ja materiāli ir atrasti krastmalā kā manā gadījumā, tad ne vienmēr viss precīzi sanāks pēc izmēriem. 

 

Kas jādara:

 1. Saspiežam kopā. Parasti dēļi, kas ilgi uzturējušies ūdeni ir deformējušies un tas tieši, manuprāt, piedod šo te īpatnējo sajūtu iekš interjera.
 2. Izmēram cik garus plauktus gribam, es vēlējos 7 plauktus, tad es vienkārši visu izmēru izdalīju ar 7
 3. Izgriežam iedobes, kurās stirpināsies plaukti. Es šim nolūkam izmantoju ripzāģi un beigu rezultāts mani apmierināja, jo nevajadzēja pat neko ēvelēt.
 4. Izgriežam pašus plauktus. Ar zāģi nozāģēju visus vienādos garumos.

Pamācības piektais solis:

Pielīmējam plauktus pie malām. Tagad izmantoju iepriekš izvilktās aprūsējušās naglas un iesitu katrā sānā.

Pamācības sestais solis:

Tas arī viss. Ja visu darīji kā es tad tev vajadzētu sanākt skaists plaukts, kas izceļās interjerā.

Pamācības septītais solis:

Rāmīts:

Nākošais ko izveidoju bija rāmīts, bet nu šito jau pa visam viegli izveidot.

 1. Nogriežam četrus vienāda izmēra dēļus
 2. Atzīmējam griezumus
 3. Izgriezām līdz pusei kā bildēs, pārliecināmies, ka griezumi ir pietiekami plati, lai dēlis ielīstu.

Pamācības astotais solis:

Tagad vairs palicis pa visam mazliet - salikt kopā. Jau sen mājās stāvēja gliemežnīca, ko īsti nebija kur likt, nu redz, tagad atradu tai ideālu vietu.

Pamācības devītais solis:

Spalvu skulptūra:

Šim būs nepieciešams dažas spalvas, ko jūrmalā ir daudz. Tāpat arī klucīti atradu krastā, kas ideāli derēja manai idejai, jo tam jau bija rieva.

Pamācības desmitais solis:

Te ar nekā grūta nav - saspraudu spalvas koka gabalā un ar līmespistoli nostirpināju tās vietā, kamēr līme vēl silta uzbēru nedaudz jūras smiltiņas.

Pamācības vienpadsmitais solis:

Stāvplaukts:

Tā kā man bija pāri palikuši daži dēļi un gluži mest ārā negribējās, tad izdomāju, ka vajag uztaisīt vēl kaut ko. Par cik brīvdienās atradu dažus skaistus akmeņus, tad izdomāju, ka būtu forši tos iekļaut interjerā.

 1. Izplāno kā tu vēlies, lai tavs plaukts izskatās. Tas var variēt no tā kādi dēļu gabali tev ir palikuši, manā izplānojumā sanāca 3 plauktiņi divās rindās.
 2. Sagriežam dēļus vajadzīgajos garumos
 3. Saliekam kopā. Es izmantoju naglas, lai visu sastiprinātu kopā.

Pamācības divpadsmitais solis:

Tas arī viss, cerams, ka kādam devu iedvesmu. Un galvenais -  bez maksas. Nekā grūta nav, tik vajag izdomu. Veiksmi!

Komentāri

Lietotāja Laila attēls
Ļoti skaisti un ideja ļoti patika, paldies!
Lietotāja Armands Mikusans attēls
paldies par ideju
Lietotāja Lasītāja attēls
Cienījamais Juri! Ļoti nepieciešams Tavs radošais darbs un idejas - kādai publikācijai. Ja vari, atraksti, lūdzu, uz julija.dibovska@la.lv

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks