Kartona lampa

Lietotāja Ilze attēls
Patīk radoši pavadīt laiku ar saviem mazajiem ķipariem.

Pamācības pirmais solis:

Nav daudz ko piebilsti, tik to, ka lampa ir pilnībā izgatavota no kartona. Nekas grūts jau nav, tik nedaudz laiku jāpatērē. Sākumā nebiju pārliecināta, kas tad īsti sanāks, bet nu gala rezultāts bija tā vērts.

Pamācības otrais solis:

Iesākumā jāatzīmē vairākas 5mmx8cm strēmeles uz bieza kartona (vislabāk no kādas lielas kastes, piemēram, veļasmašīnas). Es nevaru precīzi pateikt cik daudz strēmeļu kopumā izmantoju, jo tas vairāk vai mazāk ir atkarīgs no izmantotā kartona biezuma kā arī kādos izmēros lampu taisīsiet. 

Lai iegūtu lampas efektu, vajag izmantot rievoto kartonu.

Pamācības trešais solis:

Paņemam vienu no strēmelēm, vienā pusē uzsmērējam PVA līmi (vai superlīmi, ja nav žēl) un pielīmējam vēl vienu strēmeli virsū. Turpini līmēt kopā strēmeles, līdz iegūsti 8x8cm kvadrātu. Cenšamies līmēt pēc iespējas precīzāk, jo tomēr lampa būs tavs interjera elements. Vislabāk ir vienu pusi turēt uz līdzenas virsmas, lai ārējā mala būtu taisna.

Savai lampa izmantoju kopumā 20 šādus 8x8cm kvadrātus, tā kā strēmeles būs vajadzīgas pietiekami daudz.

Pamācības ceturtais solis:

Tagad ņemam četrus kvadrātus un salīmējam tos kopā kā bildē ar karsto līmi. Blakus liekam kvadrātus ar pretēju virzienu (pa labi horizontāli, pa kreisi - vertikāli). Tas kā redzējāt sākuma bildēs dod īpatnēju un skaistu efektu. 

Salīmē arī visus pārējos kvadrātus līdz iegūsti 5 lielus kvadrātus. Kamēr līmē kopā pārliecinies, ka visiem 5 lielajiem kvadrātiem raksts (kā salīmēti mazie kvadrāti) ir vienādi. Tādā veidā tava lampa izskatīsies labāk. 

Pamācības piektais solis:

Ņemam divus lielākos kvadrātus.

Ar karsto līmi pieķer malu vienam kvadrātam un otru pielīmē 90 grādu leņķī. Galvenā doma ir izveidot kvadrātu, tāpēc turpini līmēt arī nākošos kvadrātus 90 grādu leņķī. Kad četri kvadrāti būs salīmēti kopā var uzlīmēt vienu kā vāku.

Kuba apakša paliek tukša, bet tas tāpēc, ka vēlāk vajadzēs ievilkt spuldzīti.

Pamācības sestais solis:

Tagad jāņem vēl viens lielāks kartona gabals un jāuzzīmē shēma, kas redzama pirmajā zīmējumā.

Savukārt otrajā zīmējumā ir redzama griezuma un locījuma vietas - sarkanajās līnijās ir jāiegriež, bet zaļās - jāieloca.

Tagad salīmē mazos kvadrātus pie četrstūriem kā bildēs. Kaste pabeigta.

Pamācības septītais solis:

Tagad jāizgriež neliels auduma gabals (aptuveni 8x2cm) un jāpielīmē pie vienas no īsākajām malām kastē (kā bildē). Tādā veidā izveidojot tādu kā atvēršanas sistēmu lampas kastes pamatnei. 

Tad jāizgriež četri mazi aplīši aptuveni ar 2cm diametru un jāpielīmē pie pamatnes - lampas kājas gatavas.

 

Pamācības astotais solis:

Tālāk sameklē spuldzes turāmo un samēri vajadzīgo caurumu pamatnē. Tad pamatnes malā jāizgriež vēlviens mazs caurums, kur izlaist cauri vadus.

Pamācības devītais solis:

Tad no 2x2cm kvadrātiem pa diognāli pāgriežot jāizveido 4 mazi trijstūrīši. Tie jāpielīmē pie pamatnes, aptuveni 5mm attālumā no malas leņķī, kā bildē. Tagad var uzlikt virsū pašu lampas "kupolu" un trijstūri neļaus tam nošļūkt. 

Šajā gadījumā iesaku izmantot LED spuldze, jo tās ne tikai ir ekonomiskākas, bet parastā spuldze ļoti sasilt, lai gan ļoti maza iespējamība, bet arī aizdezināt lampu. Par cik tas ir kartos, tad labāk ievērot piesardzību.

Viss, kas tagad jādara ir jāpievieno kabelis kontaktam un gatavs.

Komentāri

Lietotāja cupcake attēls
applause! :))
Lietotāja MR.MARCO attēls
PALDIES par ideju!!! :-)
Lietotāja Danella attēls
WOW cik skaista:-) :-)
Lietotāja sarlote08 attēls
nebis japerk lampa pat vares uztaisit
Lietotāja smie attēls
ļoti forši un traki!!!!

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks