9 veidi kā visefektīvāk lietot degvielu

Lietotāja ergono attēls

Pamācības pirmais solis:

Šī brīža degvielas cenas nevar pat salīdzināt ar tām, kas bija pirms pāris gadiem un tās vēl aizvien turpina pieaugt, līdz ar to arvien vairāk cilvēki domā par to, kā ietaupīt un ko darīt, lai samazinātu degvielas patēriņu. Un taupot degvielu ieguvējs esi ne tikai Tu pats, bet Tu arī samazini kaitīgo oglekļa izmešu daudzumu, ko izdala Tava automašīna. Par laimi, ir daži veidi kā mainīt savus ieradumus, kas sekmēs degvielas taupīšanu, ietaupīs vidi un mazinās dabas piesārņojumu.

 

Piebremzē

Traukšanās lielā ātrumā tikai palielina degvielas patēriņu, bet arī ātrums, kurš ir visefektīvākais mazam degvielas patēriņam ir atšķirīgs gandrīz katrai mašīnai. Jo vairāk Tu pārsniedz optimālo ātrumu, jo mazāk efektīva kļūst Tava auto motora darbība. Samazinot braukšanas ātrumu no 110km/h uz 80km/h, degvielas patēriņš samazināt pat par 25%.

Pamācības otrais solis:

Mašīna nav noliktava

Palielinot mašīnas svaru, palielinās tās patērētā enerģija pārvietojoties un, protams, arī degvielas patēriņš ir lielāks. Nav svarīgi, vai iemesls šai svara palielināšanai ir mašīnas detaļas, pasažieru skaits vai smagā bagāža, jo fakts ir tāds, ka jo vieglāka ir Tava automašīna, jo mazāks būs degvielas patēriņš. Kārtība Tavas automašīnas bagāžniekā liecina ne tikai par to, ka esi organizēts cilvēks, bet ietaupīs arī Tavu naudu.

Pamācības trešais solis:

Brauc ar nemainīgu ātrumu

Jo lielākus ātruma intervālus Tu izmanto braucot, jo vairāk degvielas patērē Tava automašīna. Visefektīvākais veids kā saglabāt nemainīgu ātrumu ir kruīza kontroles lietošana, ja automašīnai ir šāda ekstra. Ne velti pārvietojoties pilsētā, kur nepārtraukti jābremzē pie luksoforiem un pie zaļās gaismas atkal jāuzsāk braukšana, degvielas patēriņš ir krietni lielāks nekā braucot pa šosejām, necaurbraucot apdzīvotas vietas. Ne vienmēr, protams, ir iespējams saglabāt nemainīgu braukšanas ātrumu, bet turpmāk piedomā pie sava braukšanas stila un, ja vien rodas iespēja, ņem vērā šo ieteikumu.

Pamācības ceturtais solis:

Pārslēdz ātrumus ar apdomu

Braukt ar visatbilstošāko pārnesumu, izvērtējot katru situāciju, ir visefektīvākais degvielas taupīšanas veids. Lai samazinātu degvielas patēriņu, maini ātrumkārbas pārnesumu laicīgi (pie 2500  rpm), kā arī gadījumā, ja jūti, ka Tava mašīna pārvietojas ar piepūli, pārslēdzies uz mazāku pārnesumu.

Pamācības piektais solis:

Nedarbini auto tukšgaitā

Iespējams, esi dzirdējis, ka pārāk bieža motora darbināšana ir izšķērdīga, kas nozīmē, ka mašīnas darbināšana tukšgaitā ir ekonomiskāka par mašīnas noslāpēšanu. Ja vien tā kaut reiz ir bijusi patiesība, uz mūsdienu automašīnām tas noteikti neattiecas. Ja esi nolēmis apstāties kaut vai tikai uz minūti vai divām, labāk noslāpē mašīnas motoru, jo, motora darbošanās tukšgaitā tikai palielina degvielas patēriņu.

Pamācības sestais solis:

Veic regulāras tehniskās apskates

Uzturot motoru tehniskā kārtībā, kā arī veicot regulāras tehniskās apkopes Jūs ne vien ietaupīsiet degvielu, bet arī pagarināsiet savas automašīnas kalpošanas ilgumu. Centies ievērot apkopju termiņus un noteikumus, kā arī gadījumā, ja jūti, ka ar automašīnu kaut kas nav kārtībā, nebaidies doties uz servisu un izskaidrot savu problēmu. Labāk lieku reizi pārbaudīt, nekā palikt ceļa malā ar salūzušu mašīnu. Uzturot savu mašīnu kārtībā, Tu ieekonomēsi gan degvielu, gan arī naudu, ko maksātu par remontiem.

Pamācības septītais solis:

Pārbaudi riepas

Riepas ar laiku zaudē savu spiedienu. Līdz ar riepu spiediena samazināšanos, bremzēšanas ceļš palielinās un motors patērē lielāku degvielas daudzumu automašīnas apstādīšanai.  Pārbaudi, vai Tava auto riepās ir pietiekams gaisa daudzums.

Pamācības astotais solis:

Plāno savu maršutu

Maršruta laicīga saplānošana spēlē lielu lomu degvielas taupīšana pasākumā. Braukt pa visīsāko ceļu ne vienmēr nozīmē, ka mašīna patērēs vismazāko degvielas daudzumu. Ja attāluma  ziņā ceļš būs īsāks, bet tas vedīs caur pilsētu ar dažādiem luksoforiem, protams, ka izdevīgāk būtu izvēlēties pilsētas apvedceļu, kura kilometrāža būs lielāka, bet patērētās degvielas daudzums būs pat mazāks.

Pamācības devītais solis:

Izmanto alternatīvas

Šis gan nav tehnisks braukšanas padoms kā visi iepriekšminētie, bet izmainot savu attieksmi pret braukšanu, Tu vari būt tikai ieguvējs. Ja Tev jāveic nelielas distances, mašīnas vietā labāk ej ar kājām vai brauc ar velosipēdu. Tādējādi Tu ne tikai ietaupīsi degvielu, bet uzlabosi arī savu veselības stāvokli. Dodoties uz darbu vai kur citur, painteresējies, vai Tavs maršruts nesakrīt ar kādu no Taviem paziņām un varbūt Jūs ceļu varat mērot vienā automašīnā, kas nodrošinās abpusēju ietaupījumu.

Komentāri

Lietotāja @juuzername attēls
samazināts spiediens riepās jau nu noteikti nepalielina bremzēšanas ceļu. Tas, ka dēļ pazemināta spiediena pieaug patēriņš braucot gan!
Lietotāja Ingus attēls
Riepas ar laiku zaudē savu spiedienu. Līdz ar riepu spiediena samazināšanos, bremzēšanas ceļš palielinās un motors patērē lielāku degvielas daudzumu automašīnas apstādīšanai. Pārbaudi, vai Tava auto riepās ir pietiekams gaisa daudzums. .............................. Motors patere lielaku degvielas daudzumu automasinas APSTĀDĪŠANAI!!! :D :D :D interesanti ko tas motors tur staada????
Lietotāja Oto attēls
Kruīza kontroles lietošana nesamazina degvielas patēriņu. Vislabāk ir vienmērīgi braukt bez kruīza kontroles. Pārbaudīts!

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks