Paštaisītas putekļu lupatiņas

Lietotāja Unicorn attēls

Pamācības pirmais solis:

Putekļi ir visur, taču visvairāk mēs tos pamanām tieši mūsu pašu mājās. Veikali ir pilni ar dažnedažādiem tīrītājiem, taču daudzos no tiem ir daudz ķīmijas, kas var sagādāt daudz dažādu raižu.
Šajā pamācībā jūs uzināsiet, kā ar dažīem viegliem soļiem, jūs varēsiet paši, ar savām rociņām, uztaisīt pilnīgi dabiskas un effektīvas putekļu lupatiņas. Kāpēc gan izmest lielu naudu veikalos atrodamajās, ja tās var uztaisīt pats? It īpaši jo tādēļ, ka gandrīz visas nepieciešamās lietas, tev visdrīzāk jau ir virtuvē!

Pamācības otrais solis:

Tev vajadzēs:

  • stikla burciņu ar vāku
  • vecs, kokvilnas krekls/audums
  • šķēres
  • 200 ml baltā etiķa
  • 200 ml silta ūdens
  • 1 ēdamkarote olīveļļas
  • Viena citrona sula
  • Viena citrona miza

 

Pamācības trešais solis:

Izmantojot šķēres sagriez kreklu/audumu sev tīkamajā lupatiņas lielumā un formā. Es parasti tos sagriežu 15cm x 20 cm lielos taisnstūros. Sagriez tikd audz, cik tev pašam tos vajag. Atceries, ka tie ir domāti priekš tīrīšanas - tiem nav jābūt perfektiem!

 

Piezīme: Manuprāt, vislabāk ir izmantot 100% kokvilnas (angliski - 100% cotton)  t-kreklus priekš putekļu lupatiņām, jo tie labi notīra putekļus, kā arī ir salīdzinoši lētāki. Ja tev nav veca krekla, ko varētu noziedot, vari iegādāties kādu tuvākajā lietoto drēbju veikalā. Putekļu lupatiņām der arī kokvilnas lupatas (veci palagi, gultasveļa, utt)

Pamācības ceturtais solis:

Ielej 200 ml silta ūdens (var arī no krāna) stikla burciņā. Tad burciņā vēl 200 ml baltā etiķa.

Pamācības piektais solis:

Tālāk pievieno 1 ēdamkaroti olīveļļas.

Pamācības sestais solis:

Pārgriez uz pusēm citronu un izspied no tā sulu. Izspiesto sulu pievieno jau iegūtajam šķīdumam.

Sagriez jau izspiestās citrona pusītes vairākās daļās un pievieno arī tās.

 

Pamācības septītais solis:

Visbeidzot savas iepriekš sagrieztās lupatiņas iemērc stikla burciņas šķīdumā. Burkai uzliec vāciņu un sakrati to visai pamatīgi, lai viss kārtīgi sajauktos un sasūktos lupatiņās. Kad viss ir pamatīgi sakratīts - ļauj lupatiņām kārtīgi izmērcēties uz vismaz 2 stundām.

Pamācības astotais solis:

Kad divas stundas ir pagājušas, tad lupatiņas ņem ārā. Pārliecinies, ka no tām esi izspiedis kārtīgi visu šķidrumu, jo tas palīdzēs lupatiņām ātrāk izžūt. Lupatiņām vajadzētu būt tikai mitrām.

 

Izkar lupatiņas un ļauj tām kārtīgi izžūt.


Atlikušo šķīdumu nav jālej ārā - to var atstāt citai lietošanas reizei, kad būs atkal nepieciešams uzkopt māju!

Pamācības devītais solis:

Kad lupatiņas ir izžuvušas, taad tās var sākt lietot! Tava māja būs bez putekļiem un jauki smaržos pēc citrona! :)

Kad lupatiņas jau ir netīras, tas var izskalot siltā vai vērdošā ūdenī. Tad tās atkal ievieto uz 2 stundām izveidotajā šķīdumā, ļauj tām izžūt, un tā uz rinķi, lai veicas! :)

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks