Virves tasīšu paliktņi

Lietotāja Unicorn attēls

Pamācības pirmais solis:

Bieži vien darbojoties uz galda virsmas sanāk paralēli dzert kafiju vai tēju, un dažkārt tā izšļakstās no krūzes, vai arī kādā mistiskā veidā uz galda paliek kafijas pēdas vai arī krūzes nospiedumi. No tā visa var abrīvoties nopērkot tasīšu paliktņus, taču kādeļ pirkt, ja tos var uztaisīt pats?! :)

Pamācības otrais solis:

Tev vajadzēs:

  • neilona virve - labāk izmantot tumšas krāsas
  • šķiltavas vai svece, lai apdedzinātu virves galus
  • adata un diegs (krāsas ziņā pieskaņots neilona virvei)
  • šķēres

Pamācības trešais solis:

Sāksim ar to, ka ņemam virvi un apdedzinam vienu no tās galiem.

Sagatavo adatu un diegu (diegs jāizmanto divkāršā kārtā) un aizsien mezglu tā galā. Izdur to cauri pašas virves sākumam, lai diegu nostiprinātu.

Virves beigās sāc veidot mazu spirāli un nostiprini to ar adatu un diegu (tā, lai spirāle nevar atvērties un izjukt). Skaties 2. un 3. attēlu.

Tagad apļo virvi apkārt spirālei un atkal nostipirini to ar diegu, durot to cauri visam ornamentam, kā parādīts 4. bildē. Tā es turpināju darīt 3 reizes, lai centrs būtu stingrs un nejuktu ārā.

Pamācības ceturtais solis:

Tagad, kad centrs ir nostiprināts, turpinam!

Tev vajadzēs apļot virvi un stiprinār to reizē, taču tas nav tik grūti kā izklausās :)
Nostiprini katru tikko aplikto virves daļu ar iepriekšējo (skatīties attēlos), tādā veidā katra nākamā kārta būs sastirpirnāta ar iepriekšējo un viss paliktinis būs sastirpināts. Skaties bildēs kā to darīt (seko bultiņām ar adatu un diegu).
Svarīgi ir mēģināt panākt, lai diegu nevar pamaīt. Ja Tu paliktni sastiprini rūpīgi sekojot šim solim un attēliem, tad diegiem nevajadzētu būt redzamiem.

Pamācības piektais solis:

Kad paliktinis ir sasniedzis vēlamo izmēru - Tu vari beigt apļot virvi. Nostiprini pēdējo daļu kārtīgi ar diviem-trim dūrieniem.

Pats paliktinis var likties nedaudz parasts un pat garlaicīgs, tāpēc tam var pievienot viļņainu maliņu, ko var izdarīt ļoti vienkārši :)

Izveido mazu lociņu stingri to turot ar pirkstu un nostipirni to tā, kā to darīji iepriekšējos soļos - skaties 2. attēlu. Šo tehniku izmanto tik tālu, kamēr esi sasniedzis pēdējo vilnīti.

Pamācības sestais solis:

Kad esi sasniedzis pēdējo vilnīti, tad izmēri cik apmēram gara virve tev būs nepieciešama, lai to izveidotu.

Nogriez virvi tā, lai atliek kāds centimetrs pāri, apdedzini virves galu izmantojot šķiltavas vai sveci.

Piespied apdedzināto galu un nostipirini to ar diegu. Aizsien mezglu, nogriez diegu.

 

Un paliktnis ir uztaisīts! Manuprāt, labāk ir izmantot tumšākas krāsas - tās izskatās labāk, kā arī ja trāpās kād kafijas traips - tas uzreiz nebūs redzams. :)
 

Pievieno komentāru!

Pierādi, ka esi reāls cilvēks